|
|
Як закопати стипендію в Полі чудес, а отримати три скоринки хліба Ех… Поколіннячко наше прямо сказати таки не дуже везуче. Всілякі переміни та перебудови випали на нашу біднесеньку людську долю. Ще в школі нам дісталося по нашій улюбленій голові і бідолашним щоденникам дванадцятибальною системою. І от тепер і в університеті -болонська. Жаліти нас треба, причому декілька раз на день! Та й становище нашої країни не найкраще. Ціни ростуть і ростуть до захмарних величин. А стипендія залишається вірною своєму студентському курсу валют. На цей рахунок у мене є одна історія , котра трапилася з одним із наших звичайнісіньких студентів.
Ось черга його прийшла потримати в рученятах свої чесно, а може й не дуже, потом і кров’ю зароблені грошенята. Ну ось, тримає він ті гривні, і відпускати їх ой як не хочеться… « Замри мить-ти прекрасна -», так і вимальовується в його уяві. Та щастя швидкоплинне , а у студентів щастя ой, як швидко закінчується. І живіт щось там виспівує, і чобітець потребує негайного хірургічного втручання, і терміново треба відксерити зошит сусідки, щоб залік здати… вже в чергу вистроїлися проблеми і кожна тягнеться до гривеників.
Все, до заліку готовий. Тепер треба віддати у ремонт черевички. Пройшов повз гуртожиток - згадав, що треба було б заплатити за проживання. Після здачі взуття гаманець похудішав, а після сплати за гуртожиток і за електроенергію просто став дістрофіком. Половини студентської заробітної плати як і не бувало.
А пошуки ці непрості, вони складаються зі складних операцій додавання цін, порівняння гасячих голод можливостей і віднімання отриманої суми від стипендії. «Так,- думає Василь,- куплю гречку, їстиму її тиждень, а до неї ще й чогось треба, може ковбаси недорогої…» Та за такі от старання треба Нобелівську премію давати, це ж просто неймовірна мозкова діяльність. Так ходив він, блукав десь годинку та назбирав корзинку. Згадав, що прати нічим, та і зубики перед сном почистити б… Знов проблемка за проблемкою стали в чергу,і одна одну делікатно стукають по плечу та намагаються стати спереду.
А мораль цієї історії дуже проста, що наше студентське життя, як Поле чудес, закопуємо свої стипендії та все одно, в кінці місяця притримуємося дієти зі «скоринок хліба». Така наша доля - студентська. Один порятунок - грошова та продуктова допомога із ближнього закордону - рідного міста, від рідних батьків. P.S. нам підвищили стипендію. Всім кричати «Ура-а-а-а!». Але і ціни ростуть в геометричній прогресії…
|
![]() |
![]() |